Electric Bike for Adults,3000W/2000W Ebike,39MPH/36MPH Fast E-Bike 26” Fat Tire ,100 Miles/90 Miles Electric Bicycle with 52V/48V/23Ah Battery,Men’s Electric Bike
Click to enlarge
Home E-bikes Electric Bike for Adults,3000W/2000W Ebike,39MPH/36MPH Fast E-Bike 26” Fat Tire ,100 Miles/90 Miles Electric Bicycle with 52V/48V/23Ah Battery,Men’s Electric Bike
Back to products
Compare
Add to wishlist
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
(as of Mar 24, 2025 13:37:31 UTC – Details)
【52V23AH Lithium Battery Electric Bicycle with Key Code】 The e-bike is equipped with a detachable 52V 23Ah lithium battery. With a range of 70-100 miles in PAS mode and 40-60 miles in pure electric mode, it meets all the expectations of a long range electric bike! In addition, each of our electric bike has its own unique battery key code, and when you lose your key, we can provide a new key for a fee.
【3000W High-Speed Brushless Motor Electric Bicycle 】 The e-bike can switch between a single motor of 1500W and a dual motor of 3000W and can reach a top speed of 39mph. Electric 5 gear mode and foot 21 speed meet your speed requirements. The dual motor design not only provides strong propulsion for easy climbing on all kinds of terrain, but the added power allows you to handle all terrain with ease and climb 45° slopes for unparalleled ride times.
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Electric Bike for Adults,3000W/2000W Ebike,39MPH/36MPH Fast E-Bike 26” Fat Tire ,100 Miles/90 Miles Electric Bicycle with 52V/48V/23Ah Battery,Men’s Electric Bike” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
-15%
1500W Electric Bike for Adults Full Suspension, Long Seat Dirt Bike with 20″ Fat Tire, Max 28MPH & 37-150 Miles, 750WH/1500WH Battery, All-Terrain Moped Style Ebike for Snow, Mountains, Sand, Road
Compare
E-bikes
Add to wishlist
Buy Now
Quick view
26” Electric Bicycle for Adults with 432Wh Removable Battery, 350W Motor, 21 Speed Mountain E-Bike Up to 40 Miles, 20MPH, Commuting Electric Bike with LED Display, UL2849 Certified, Sliver
E-bikes
Buy Now
Quick view
Electric Bike for Adults Peak 1000W,55Miles 28Mph Top Speed, 20″ Fat Tire Folding Electric Bicycle, 48V 10.4Ah Removable Battery Ebike with 35 Speed and Front Suspension,Speedy
Electric Bike for Adults, 26” 750W Peak Ebike, Up to 50 Miles 21.7MPH Electric Mountain Bike with 48V 374.4WH Removable Battery, Adjustable Stem, Fenders, Lockable Suspension Fork, 21-Speed
Gotrax NEPHELE 16″ Electric Bike, Max 28Miles Range(Pedal-Assist) & Speed 15.5Mph Power by 350W Motor, Folding E-Bike with Removable Battery, Front Suspension and Commuter Electric Bicycle for Adults
Price: (as of – Details) 【Powerful Riding Performance】Gotrax NEPHELE electric bike is powered by 350W brushless motor with max speed
-44%
Jasion CB1 Electric Bike for Adults, 1000W Motor Peak Ebike, 450Wh Removeable Battery, 26” City Cruiser Bicycle, 22 MPH Commuter Women Ebike, 7-Speed Gear
Price: (as of – Details) Jasion CB1 26 inch electric city bike, Urban Electric Bicycle, the blend of modern technology
Jasion EBX Electric Bike for Adults, 26″ Electric Mountain Bike with 850W Peak Brushless Motor, Max 55Miles 25MPH Electric Bicycles, 450Wh Removable Battery, Ebike for Adults 21-Speed Front Suspension
Price: (as of – Details) 【36V 12.5AH Removable Battery, PAS Mode Up to 55Miles Range】Jasion EBX Electric Bike for Adults
-23%
Jasion RetroVolt Electric Bike for Adults, [1200W Peak Upgrade Motor & 30MPH & 70Miles] Full Suspension Ebike, 20″ Fat Tire All-Terrain E-Bike with 48V 13Ah Removable Battery Moped Electric Bicycle